Sevgililer

Şub 14 2017

Sevgililer

Bu yazımı okurken aşağıdaki şarkıyı da dinlemenizi öneriyorum. Tabi karar sizin, başka bir müzik ile veya müziksiz de okuyabilirsiniz. 🙂

Yine bir 14 Şubat günü..

Kimilerinde heyecanlı bir bekleyiş “sevgilim acaba ne hediye aldı?”

Kimilerine göre ticari beklentisi olanların vurgun günü..

Veya uzun süren kavgalı bir dönemden sonra umutla aranmayı bekleyen taraflar; kulakları belki de telefonlarının kişiye özel melodi sesinde..

Kimilerinin yüreğinde bir fay hattı; büyük bir depreme gebe, kimilerinde deprem çoktan olmuş, artçı sarsıntılarla alışmaya çalışıyor hayata.

Kimileri vites büyütmeye korkan acemi şoför gibi; temkinli gitmek istiyor ilişkisinde.

Dünyanın dört bir tarafında gönül kamerasını kime çevirsek ayrı bir hikaye haykırıyor bize, hepsi de sevgiden şikayetçi. Ama kimse sevgiye sormuyor olup biteni, belki sevginin de onlardan şikayeti var.

O özel kişiye duyulan hasretten öteye bir geçebilsek her gün sevgililer günü olacak belki. Sevgi, bir çocuğa ihtiyaç duyduğu hediyeyi verdiğinizde gözlerindeki mutluluk olacak. Sevgi, soğuktan tir tir titreyen bir köpeğe battaniye örtüp başını okşadığınızda kuyruğunu sallayışı olacak. Sevgi, bir saksıda kurumaya yüz tutmuş bir yaprağın açlığını bir tutam suyla giderdiğinizde açtığı çiçek olacak.

Sarılın annenize, babanıza, evladınıza, arkadaşınıza, köpeğinize.. Sevginizi verdiğiniz her şey zaten sevgili değil mi? Nice sevgi dolu 14 Şubatlara, sevgiyle kalın, sevgiliyle kalın..

Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.