Manchester By The Sea

Yaşamın Kıyısında

Şub 05 2017

Manchester By The Sea

Filme gitmeyi düşünüyorsanız “türü” bölümünde yazan DRAM kelimesini kesinlikle göz ardı etmeyin derim çünkü film acıklı mı acıklı.

Bu sefer öncelikle senaryosundan bahsetmek istiyorum:

“Dikkatsizlikleri ve şanssızlıklarından dolayı hayatı cehennem azabına dönmüş bir adam, Lee Chandler (Casey Affleck). Karısından ayrılmış, tek başına sefile yakın asosyal bir yaşam sürmektedir. Bir oğlu olan, kendisi gibi boşanmış abisi yıllardır çektiği kalp hastalığından dolayı ölür ve oğlunun vesayetini kardeşi Lee’ye bırakır. Bunu duyan Lee oldukça gerilir ve başaramayacağını düşünür çünkü hayat deneyimleri kendisine olan güvenini yitirmesine sebep olmuştur.”

Küçük throwback’lerle anlaşılması kolaylaştırılan film sizde de bende olduğu gibi umutsuzluk hissiyatı yaratabilir baştan söyleyeyim.

Salondan çıkınca başımı sağa doğru eğip “Küçük Emrah” modunda ağır ağır yürüyüp boş boş etrafıma bakınasım ve hayatı sorgulayasım geldi açıkçası. Filmler sizin de modunuzu acayip derecelerde etkiliyorsa bu yan etkinin farkında olarak izleyin filmi derim.  Ayrıca zavallı Lee’nin durumunu gördükçe insan bir fena oluyor, küçük göz yaşı sellerine hazırlıklı olun!

Yalnız söylemeden edemeyeceğim bir şey de bana filmin fazlasıyla yavaş ve uzun gelmesinden ötürü izlerken biraz sıkılmam idi. Siz yine gidin görün, izlemeyin demiyorum ama söylediklerimi bilin de gidin, daha iyi olur.

İyi seyirler..

Seans bilgileri için tıklayın..

Cevap Yazın